Poszukiwany wpadł bo przekroczył prędkość

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas dalszych czynności okazało się, że 65-letni mieszkaniec Żyrardowa ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest osobą poszukiwaną.

Policjanci WRD z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali do kontroli kierującego matizem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 26 km/h. Podczas dalszych czynności okazało się, że 65-letni mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także jest osobą poszukiwaną.

Za popełnione wykroczenie na mężczyznę został nałożony mandat karny, natomiast za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów odpowie przed sądem. Niestosowanie się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Autor: st. sierż. Patrycja Sochacka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.