Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu legionowskiego wzięli udział powiatowych eliminacjach do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy sprawdzający znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Najlepsze drużynowo wyniki zdobyła Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Jabłonnie. Uczniowie szkoły w Jabłonnie będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich.

Uczniowie szkół podstawowych powiatu legionowskiego mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W organizację tego pożytecznego przedsięwzięcia włączył się Starosta Legionowski, który ufundował pamiątkowe dyplomy i drobne upominki dla uczestników turnieju.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji. Wiedzę z tych dziedzin uczestnicy mieli szansę zaprezentować podczas rozwiązywania testu, przygotowanego przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

Do powiatowych zmagań stanęli uczniowie ze szkół podstawowych, a konkurs odbył się w siedzibie legionowskiej komendy, które to miejsce uczniowie mogli obejrzeć podczas oczekiwania na wyniki konkursu. Po przeprowadzonych eliminacjach nagrody uczestnikom konkursu zostały wręczone przez asp. szt. Andrzeja Janeckiego Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz mł. asp. Agatę Halicką z specjalistę ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji tutejszej jednostki.

Turniej zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie i to uczniowie tej szkoły będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich.

Filip Stankowski ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie i Krystian Misztal ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie okazali się najlepsi w klasyfikacji indywidualnej zajmując ex aequo I miejsce. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy wiedzy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności będą dobrze wykorzystywane na drogach. Na kolejne zmagania w zakresie wiedzy o ruchu drogowym zapraszamy w przyszłym roku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.