Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Garwolinie

12 maja w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Apel rozpoczął się od złożenia meldunku Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomaszowi Cybul. Następnie wprowadzono sztandar Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie oraz odegrano hymn narodowy. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.

„Brązową odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżniono trzech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie.

Na wyższy stopień służbowy awansowano:
– w korpusie oficerów do stopnia młodszego brygadiera dwóch funkcjonariuszy; do stopnia starszego kapitana jednego funkcjonariusza i do stopnia kapitana dwóch funkcjonariuszy,
– w korpusie podoficerów do stopnia starszego ogniomistrza jednego funkcjonariusza i do stopnia starszego sekcyjnego jednego funkcjonariusza.

Następnie przybyli na święto strażaków goście, tj. parlamentarzyści, przedstawiciel Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz samorządowcy, w okolicznościowych przemówieniach pogratulowali odznaczonym i awansowanym oraz złożyli na ręce Komendanta Powiatowego PSP życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków z powiatu garwolińskiego.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił również Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Cybul – podsumował moc sił ratowniczych formacji PSP i OSP, przedstawił działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie województwa mazowieckiego oraz życzył wszystkiego dobrego strażakom i ich rodzinom.

Uroczystość zakończył st. bryg. Krzysztof Tuszowski Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie, składając życzenia i podziękowania wszystkim funkcjonariuszom PSP oraz przedstawicielom służb współpracujących i sympatyzujących z ochroną przeciwpożarową.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Sebastian Świąder – Komenda Powiatowa PSP w Garwolinie, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.