Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Radomiu

29 maja 2022 roku na placu Corazziego w Radomiu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Było to święto całego pożarniczego środowiska z powiatu radomskiego. W uroczystości wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu. Podczas apelu wręczone zostały zasłużonym medale, odznaczenia, dyplom Komendanta Głównego PSP, nagrody finansowe Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji wszystkich strażaków w kościele garnizonowym przy placu Konstytucji 3 Maja w Radomiu. Po przemarszu pododdziałów na plac Corazziego, dowódca uroczystości st. kpt. Damian Becher złożył meldunek o rozpoczęciu uroczystości Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Jarosławowi Nowosielskiemu. Następnie podniesiono flagę państwową na maszt oraz odegrano hymn narodowy. Komendant Miejski PSP w Radomiu bryg. Paweł Fliszkiewicz przywitał wszystkich uczestników obchodów.

W kolejnej części uroczystości zostały odczytane postanowienia i rozkazy personalne osób odznaczonych, awansowanych oraz wyróżnionych.

Przyznane zostały:
– Brązowe Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
– Odznaki Honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”,
– Medale za zasługi dla Pożarnictwa,
– Odznaki „Wzorowy Strażak”,
– Brązowe Medale za zasługi dla Pożarnictwa,
– Medale Okolicznościowe Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
– Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej,
– Nagrody pieniężne Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
– Listy gratulacyjne Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu.

Uroczysty apel był także okazją do licznych podziękowań dla całego środowiska pożarniczego, które skierowali w swoich wystąpieniach przybyli goście. Uroczystość zaszczycili swą obecnością Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Nowosielski, Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski, Starosta Radomski Waldemar Trelka, parlamentarzyści, kierownicy i komendanci współpracujących służb i instytucji, prezesi, naczelnicy i druhowie jednostek OSP z terenu powiatu.

Obchody Dnia Strażaka zakończyły się piknikiem strażackim, podczas którego strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej prezentowali pojazdy oraz sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Przybyli na piknik mieszkańcy mogli zobaczyć wystawę pojazdów ratowniczo – gaśniczych od tych używanych sprzed kilkudziesięciu laty, do czasów współczesnych.

Odbywały się również konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci, w tym m.in. możliwość skorzystania z systemu wirtualnej rzeczywistości (VR) – gier edukacyjnych o bezpieczeństwie pożarowym. Podczas pikniku zorganizowana została również zbiórka krwi.

Opracowanie: st. kpt. Radosław Nachyła – Komenda Miejska PSP w Radomiu.
Zdjęcia: mł. kpt. Adrian Skrzek – Komenda Miejska PSP w Radomiu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.