Powołanie Komendanta Powiatowego PSP w Piasecznie

11 kwietnia 2024 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie bryg. Karola Kurasa.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości st. kpt. Kamila Styczka, który przyjął Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Maciej Bieńczyk. Następnie wprowadzony został sztandar komendy oraz odegrano hymn państwowy. Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego przedstawił przebieg służby powołanego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Piasecznie, podkreślając jego doświadczenie zawodowe, zdobyte podczas wieloletniej służby.

Głównym punktem uroczystości było odczytanie aktu powołania bryg. Karola Kurasa oraz symbolicznie przywitanie się ze sztandarem Komendy Powiatowej Państwowej Straży pożarnej w Piasecznie. Następnie komendant złożył meldunek o przyjęciu obowiązków. W uroczystości udział wzięli: st. bryg. Maciej Bieńczyk Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, przedstawiciele służb mundurowych, byli Komendanci Powiatowi PSP w Piasecznie, Starosta Piaseczyński i kierownicy jednostek samorządowych, przedstawiciele ZP ZOSP RP w Piasecznie i Ochotniczych Straży Pożarnych, pracownicy i funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Piasecznie oraz najbliższa rodzina i przyjaciele powołanego komendanta.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach gratulowali komendantowi, życząc mu sukcesów na nowym stanowisku.

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP w Piasecznie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.