Pożar budynku mieszkalnego w Zakrzewie

27 grudnia, o godzinie 11:35, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Zakrzewie (gmina Nowa Sucha). Na miejsce zadysponowane zostały trzy samochody z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz po jednym samochodzie z OSP Nowa Sucha oraz OSP Kozłów Szlachecki.

Przybyli na miejsce strażacy zastali pożar poddasza oraz jednej ze ścian parterowego budynku mieszkalnego konstrukcji drewnianej. W chwili powstania zdarzenia w domu przebywała jedna osoba, która po zauważeniu oznak pożaru wyszła z budynku.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a po odłączeniu dopływu prądu przystąpili do gaszenia pożaru jednym strumieniem wody. Sukcesywnie prowadzono prace rozbiórkowe celem dotarcia do ukrytych zarzewi ognia, które lokalizowano przy użyciu kamer termowizyjnych. Równolegle ewakuowano z budynku część mienia.

Akcję gaśniczą prowadzoną przez 23 strażaków zakończono kilka minut po godzinie 13.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. T. Fijołek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.