Pożar domu w Ślubowie

Dziś w nocy (08.04.) o godz. 3:01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie, wpłynęła informacja o pożarze domu w miejscowości Ślubów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pali się drewniany budynek mieszkalny. W chwili przybycia pierwszego zastępu pożar był już w fazie rozwiniętej, widoczne były płomienie wychodzące z okien i dachu. Dwie osoby ewakuowały się z domu samodzielnie i nie wymagały udzielenia pomocy medycznej.

W pierwszej kolejności działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu z zewnątrz. Po przybyciu kolejnych zastępów podano dodatkowe prądy wody i wprowadzono rotę strażaków do wewnątrz budynku. Po opanowaniu i ugaszeniu pożaru przystąpiono do wietrzenia pomieszczeń oraz niezbędnych prac rozbiórkowych drewnianych konstrukcji dachu i stropu. Na zakończenie pogorzelisko sprawdzono dokładnie kamerą termowizyjną, aby wykluczyć ukryte zarzewia pożaru.

Akcja gaśnicza trwała prawie 7 godzin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.