sobota, 31 lipca 2021

Pożar łodzi na środku Narwi

W sobotę (18.07) o godzinie 11:45 do dyżurnego Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wpłynęła informacja o pożarze łodzi na rzece

W sobotę (18.07) o godzinie 11:45 do dyżurnego Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wpłynęła informacja o pożarze łodzi na rzece Narwi na wysokości miejscowości Karniewek w powiecie pułtuskim. Na miejsce natychmiast wysłano łodzie ratownicze oraz powiadomiono sąsiedni WOPR z Pułtuska i Straż Pożarną.

Po dopłynięciu na miejsce, zastano płonącą łódź z której ewakuowały się dwie osoby dorosłe i trójka dzieci. Załoga Legionowskiego WOPR przystąpiła do udzielania pomocy poszkodowanym a druga załoga rozpoczęła gaszenie płonącej łodzi. Okazało się, że jedna z osób próbując gasić pożar i ewakuując rodzinę z łodzi, doznała poparzeń ciała i została przetransportowana do szpitala.

W akcji udział brały łodzie ratunkowe Legionowskiego i Pułtuskiego WOPR, Karetka Wodna Ratownictwa Medycznego oraz Straż Pożarna z Pułtuska, Zator i Pniewa. Na miejsce przybyli także pułtuscy policjanci.

Foto: OSP Pniewo i Legionowskie WOPR


Nasi partnerzy