Pożar na trzecim piętrze w Miejskim Domu Kultury w Mławie

To scenariusz trzydniowych ćwiczeń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Mławie, które odbyły się w dniach 20-22 marca 2024 roku.

W ramach zapoznania strażaków z ewentualnymi zagrożeniami i trudnościami podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w Miejskim Domu Kultury w Mławie kierownictwo mławskiej komendy w uzgodnieniu z dyrekcją MDK w Mławie zorganizowało strażackie ćwiczenia. Założenie do ćwiczeń zakładało pożar w jednym z pomieszczeń biurowych na trzeciej kondygnacji oraz ewakuację trzech osób, którym nie udało się ewakuować z budynku.

W ćwiczeniach udział wzięli funkcjonariusze z poszczególnych zmian służbowych jednostki ratowniczo-gaśniczej mławskiej komendy. Ponadto podczas ostatniego dnia w ćwiczeniach uczestniczyli druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnych w Wyszynach Kościelnych, Podkrajewie i Mławie.

W ramach ćwiczeń ratownicy doskonalili umiejętności praktyczne i wyrabiali prawidłowe nawyki podczas działań ratowniczo-gaśniczych ze szczególnym uwzględnieniem pożarów wewnętrznych w obiektach użyteczności publicznej. Ponadto zrealizowano cele dodatkowe, a wśród nich m. in. rozpoznanie operacyjne obiektu wraz z terenem przyległym, doskonalenie dowodzenia na szczeblu interwencyjnym, jak również sprawdzenie działania systemu łączności dowodzenia i współdziałania.

Na koniec, uczestnicy ćwiczeń zostali zapoznani z obiektem, a rozwinięcie bojowe i wszelkie czynności podejmowane przez strażaków podczas manewrów zostały omówione, co pozwoliło wybrać najkorzystniejsze formy działań ratowniczo-gaśniczych, w przypadku zdarzeń w tego typu obiektach.

Opracowanie: mł. bryg. Jacek Dryll – Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Mławie.
Zdjęcia: st. kpt. Mariusz Gajewski – KP PSP Mława.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.