piątek, 14 maja 2021

Pozbawili wolności, bili i grozili kobiecie

Pięć osób podejrzewanych o pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem i pobiciem z użyciem niebezpiecznego narzędzia zostało zatrzymanych przez wyszkowskich policjantów. Wobec czterech z nich sąd zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozi kara do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w weekend na terenie gm. Zabrodzie. Na jednej z prywatnych posesji pięciu mężczyzn dotkliwie pobiło kobietę. Jak wynika z materiałów sprawy, kobieta w nocy wracała rowerem do domu, kiedy została zaatakowana, skrępowana i siłą wsadzona do samochodu przez dwóch mężczyzn. Późniejsze drastyczne sceny miały miejsce już na podwórku jednej z posesji. Do zdarzenia dołączyło kolejnych trzech mężczyzn. Podejrzani bili kobietę używając przy tym niebezpiecznych narzędzi i grozili jej pozbawieniem życia. Pokrzywdzona sama zdołała wydostać się z podwórka i wezwała pomoc. Z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak ustalili policjanci ofiara i sprawcy znali się już od jakiegoś czasu.

Następnego dnia policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców pow. wołomińskiego i trzech pow. wyszkowskiego (31-63 lata). Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Wyszkowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu czterech z podejrzanych. Piąty z nich otrzymał dozór policyjny. Podejrzanym grozi kara do 15 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Wyszkowie, prowadzi Wydział Kryminalny KPP w Wyszkowie.


Nasi partnerzy