Pożegnanie ze służbą Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu

Z dniem 2 styczna 2024 roku ze służby w Państwowej Straży Pożarnej na zaopatrzenie emerytalne odszedł st. bryg. Bartosz Musiał – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Uroczysta zbiórka odbyła się w sali tradycji im. gen. poż. Zygmunta Jarosza w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Radomiu. Apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Rafałowi Zimochockiemu.

Następnie wprowadzony został sztandar Komendy Miejskiej PSP w Radomiu oraz odegrano hymn państwowy. Po odegraniu hymnu państwowego st. bryg. Bartosz Musiał pożegnał się ze sztandarem Komendy Miejskiej PSP w Radomiu oraz zameldował zdanie obowiązków Komendanta Miejskiego.

Kolejnym punktem zbiórki były okolicznościowe przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości. Odchodzący komendant podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym, zatrudnionym w Komendzie Miejskiej PSP w Radomiu za wspólne lata pracy, zrozumienie strażackich potrzeb i wzorową współpracę przy realizacji służbowych zadań.

W uroczystości udział wzięli:
– Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – starszy brygadier Rafał Zimochocki,
-Starosta Radomski Waldemar Trelka,
– Były wicewojewoda województwa mazowieckiego Artur Standowicz,
– Przedstawiciele służb mundurowych z terenu powiatu radomskiego,
– Komendanci Powiatowi Państwowej Straży Pożarnej,
– Przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu Radomskiego
– St. bryg. Bartosz Musiał do służby w Państwowej Straży Pożarnej wstąpił w sierpniu 1997 roku jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.
Po ukończeniu szkoły w roku 1999 r zaczął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Radomiu na stanowisku starszy ratownik. W następnych latach awansował zajmując kolejne stanowiska dowódcze. W roku 2018 został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu. Od dnia 30 lipca 2022 roku, zajmował stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu.

W czasie służby wielokrotnie uhonorowany oraz odznaczany między innymi: dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, medalami za długoletnią służbę, medalami zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej jak również medalami za zasługi dla pożarnictwa.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Patryk Piątkowski KM PSP w Radomiu,

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.