Prawie 2 tony wyrobów tytoniowych zabezpieczyli sochaczewscy policjanci

Policjanci z Sochaczewa zabezpieczyli na jednej z posesji blisko 2 tony wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna podejrzany o ich posiadanie i organizowanie wprowadzenia do obrotu usłyszał już zarzuty. Szacuje się, że z tytułu niezapłaconych należności podatkowych, Skarb Państwa poniósłby straty wynoszące ponad milion złotych.

Sochaczewscy policjanci ustalili, że na jednej z posesji w gminie Nowa Sucha składowana jest znaczna ilość wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Natychmiast przystąpiono do realizacji sprawy. Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko dwie tony wyrobów tytoniowych w różnej postaci, m.in. suszu tytoniowego i gotowych papierosów, które były przechowywane na terenie całej posesji.

Mężczyzny podejrzewanego o przestępstwo nie było na miejscu, lecz 43-latek zgłosił się do sochaczewskiej komendy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu zarzuty dotyczące posiadania i organizowania wprowadzenia do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany 43-latek złożył wyjaśnienia i po wykonanych czynnościach procesowych został zwolniony.

Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo karno-skarbowe. Szacuje się, że z tytułu niezapłaconych należności podatkowych, Skarb Państwa poniósłby straty wynoszące ponad milion złotych.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.