sobota, 27 listopada 2021

Profilaktyka w Jednostce Wojskowej

Przasnyscy policjanci odbyli kolejne spotkanie profilaktyczne z Żołnierzami 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnysz. W ramach spotkania poruszano tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżającego się sezonu urlopowego oraz omówiono odpowiedzialność żołnierzy w przypadku naruszeń przepisów prawa.

Było to już kolejne spotkanie poświęcone profilaktyce, a możliwe było ono dzięki zaproszeniu nas przez Dowódcę 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusława Postka. W spotkaniu udział wzięli wojskowi. Tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przybliżyli policjanci z przasnyskiej drogówki, asp. Marek Bączek i st. sierż. Małgorzata Piotrowska. Omówili oni ze zgromadzonymi konsekwencje prawne wynikające z kierowania pojazdami mechanicznymi przez osoby nietrzeźwe lub będące pod działaniem środka odurzającego. Przypomnieli o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a także o możliwości zatrzymania uprawnień do kierowania pojazdami w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Zaapelowali o ostrożność i rozwagę podczas poruszania się po drogach.

W drugiej części spotkania kom. Paweł Rykowski, specjalista do spraw profilaktyki społecznej przedstawił zagadnienia takie jak odpowiedzialność za naruszenia porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, czy też posiadanie środków odurzających. Przypomniał o obowiązujących w dalszym ciągu obostrzeniach wynikających ze stanu epidemii. Z uwagi na zbliżający się sezon urlopowy zaapelował o rozważne korzystanie z wypoczynku nad wodą i nie łączenie go z alkoholem.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Stosując się do obowiązujących przepisów sprawimy, że zbliżający się sezon urlopowy będzie bezpieczny, a po jego zakończeniu znów będziemy mogli spotkać się wszyscy razem.

kom. Paweł Rykowski
zdjęcia D. Bojarska


Zobacz również