Profilaktyka w Jednostce Wojskowej

Przasnyscy policjanci odbyli kolejne spotkanie profilaktyczne z Żołnierzami 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnysz. W ramach spotkania poruszano tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżającego się sezonu urlopowego oraz omówiono odpowiedzialność żołnierzy w przypadku naruszeń przepisów prawa.

Było to już kolejne spotkanie poświęcone profilaktyce, a możliwe było ono dzięki zaproszeniu nas przez Dowódcę 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusława Postka. W spotkaniu udział wzięli wojskowi. Tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przybliżyli policjanci z przasnyskiej drogówki, asp. Marek Bączek i st. sierż. Małgorzata Piotrowska. Omówili oni ze zgromadzonymi konsekwencje prawne wynikające z kierowania pojazdami mechanicznymi przez osoby nietrzeźwe lub będące pod działaniem środka odurzającego. Przypomnieli o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a także o możliwości zatrzymania uprawnień do kierowania pojazdami w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Zaapelowali o ostrożność i rozwagę podczas poruszania się po drogach.

W drugiej części spotkania kom. Paweł Rykowski, specjalista do spraw profilaktyki społecznej przedstawił zagadnienia takie jak odpowiedzialność za naruszenia porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, czy też posiadanie środków odurzających. Przypomniał o obowiązujących w dalszym ciągu obostrzeniach wynikających ze stanu epidemii. Z uwagi na zbliżający się sezon urlopowy zaapelował o rozważne korzystanie z wypoczynku nad wodą i nie łączenie go z alkoholem.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Stosując się do obowiązujących przepisów sprawimy, że zbliżający się sezon urlopowy będzie bezpieczny, a po jego zakończeniu znów będziemy mogli spotkać się wszyscy razem.

kom. Paweł Rykowski
zdjęcia D. Bojarska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.