Prowadził auto z czterolatkiem i dwoma promilami

28 listopada przed północą, policjanci z drogówki na jednej z ulic w Mińsku Mazowieckim zatrzymali do kontroli subaru. W związku z tym, że od kierowcy była wyczuwalna silna woń alkoholu, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało prawie dwa promile. Szczególną uwagę policjantów zwrócił jednak widok śpiącego dziecka, w foteliku na tylnym siedzeniu. 28-latek usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 4-letniego synka.

Tydzień temu w nocy, policjanci z Wydziału Ruchy Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki subaru. W związku z wyczuwalnym alkoholem od kierowcy, mundurowi dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości. Okazało się, że 28-latek posiada prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Podczas prowadzonej kontroli, szczególną uwagę mundurowych przykuł widok śpiącego na tylnym siedzeniu w foteliku 4-letniego syna kierowcy. Mężczyzna tłumaczył swoje naganne postępowanie tym, że udał się po prostu z chłopcem na przejażdżkę. W tej sytuacji dziecko zostało bezpiecznie przekazane pod opiekę babci, a kierowca trafił do komendy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 4-letniego synka. Zatrzymano mu także prawo jazdy. Teraz mieszkańcowi Mińska Mazowieckiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.