Przasnyscy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu doprowadziły do zatrzymania 6 osób, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy ponad 2 kilogramy zakazanych substancji nie trafi do potencjalnych odbiorców. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 25 i 26-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa będą odpowiadać przed sądem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (3.07) policjanci wydziału kryminalnego na podstawie informacji uzyskanych podczas pracy operacyjnej zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu przasnyskiego w wieku 50 i 26 lat. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogą oni posiadać znaczne ilości środków odurzających. Podczas przeszukania pojazdu, którym poruszali się mężczyźni ujawniono specjalnie przystosowane schowki służące do przewożenia zakazanych substancji. W wyniku przeszukania pojazdu oraz pomieszczania mieszkalnego zajmowanego przez mężczyzn funkcjonariusze ujawnili ponad 2 kg środków odurzających w postaci haszyszu i marihuany.

Na tym funkcjonariusze nie poprzestali i w dalszym ciągu intensywnie pracowali nad tą sprawą. Efektem ich działań było zatrzymanie kolejnych 4 osób mających związek z tym przestępstwem. Następnego dnia (4.07) podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 40-letnią mieszkankę Warszawy i jej 41-letniego partnera, funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Ponadto w mieszkaniu tym przebywał 37-letni mieszkaniec Wyszkowa, który usiłował uniknąć odpowiedzialności karnej i uciec przez balkon. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, kilka metrów dalej zatrzymali mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 37-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Radomiu celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. 37-letni mieszkaniec Wyszkowa został doprowadzony do Zakładu Karnego gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Tego samego dnia w wyniku przeszukania kolejnego mieszkania, funkcjonariusze dokonali zatrzymania 25-letniego mieszkańca Przasnysza, u którego ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i mefedronu.

Do tej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad dwa kilogramy substancji zabronionych, w postaci: haszyszu, marihuany, amfetaminy i mefedronu.

Dwóch mieszkańców naszego powiatu usłyszało zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W środę (5.07), Sąd Rejonowy w Przasnyszu, po rozpatrzeniu sprawy, aresztował 25 i 26-latka na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa będą odpowiadać przed sądem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Ilona Cichocka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.