Przekazanie samochodu rozpoznawczo-gaśniczego oraz pojazdu terenowego ATV w powiecie żyrardowskim

14 listopada w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie odbyło się uroczyste przekazanie samochodu rozpoznawczo-gaśniczego (SLRR) oraz pojazdu terenowego ATV dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku st. bryg. Jarosławowi Piotrowskiemu p.o. Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, następnie wprowadzony został poczet sztandarowy Komendy Powiatowej PSP w Żyrardowie oraz odegrany i odśpiewany hymn narodowy. Po przywitaniu przybyłych gości, nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdów pożarniczych, którego dokonali: Pan Maciej Małecki Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz st. bryg. Jarosław Piotrowski p.o. Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP.

Na zakończenie uroczystego apelu zaproszeni goście zabrali głos, składając życzenia i dziękując strażakom za ich zaangażowanie oraz podkreślając, jak ważną rolę odgrywają ochotnicze straże pożarne w systemie bezpieczeństwa kraju.

Ochotnicza Straż Pożarna w Żyrardowie w zeszłym roku włączyła się aktywnie w akcję szczepień przeciw Covid-19 i wzięła udział w programie „Szczepimy się z OSP”. Jednostka uplasowała się na 7 miejscu rankingu, wygrywając nagrodę pieniężną, którą zdecydowano się przeznaczyć na zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego (SLRR) z wyposażeniem, zabudowanego na podwoziu samochodu Ford Transit Kombi M1. Zakup auta możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków FUNDUSZU PRZECIWDZIAŁANIA COVID-19 #Szczepimy się z OSP, przyznawanych przez Skarb Państwa – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, reprezentowanego przez Komendanta Głównego PSP.

Opracowanie: st. kpt. Jarosław Belina – Komenda Powiatowa PSP w Żyrardowie, sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.
Zdjęcia: st. asp. Artur Jeżewski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.