Przewoził busem za dużo osób. Stracił prawo jazdy i otrzymał wysoki mandat

62-latek w busie przystosowanym do przewozu 3 osób przewoził ich 7. Ściśnięci w pojeździe pasażerowie siedzieli w przestrzeni załadunkowej między plastikowymi pojemnikami. Kierowca stracił prawo jazdy. Został też ukarany wysokim mandatem. Przypominamy, że przewożenie nadliczbowej ilości pasażerów, to poważne zagrożenie.

Wczoraj policjanci z Grójca wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED w Maryninie (gm. Jasieniec) na jednej z dróg zobaczyli renaulta z otwartymi tylnymi drzwiami od przestrzeni załadunkowej. Mundurowi dzięki temu spostrzegli, że w środku siedzą ludzie. Samochód został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało 62-latek przewoził łącznie 7 osób, przy dopuszczalnych 3. A 4 osoby siedziały w przestrzeni załadunkowej między plastikowymi pojemnikami. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został też ukarany wysokim mandatem.

Przypominamy! Przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej ilość miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może okazać się dramatyczne w skutkach. Do najtragiczniejszego w skutkach tego typu wypadku doszło 12 października 2010 roku. 18 osób zginęło w zderzeniu busa z ciężarówką koło Nowego Miasta nad Pilicą. Kierowca busa wiózł robotników do pracy w okolicznych sadach. W busie było tylko 6 siedzeń. Pozostałe osoby siedziały na podłodze, na drewnianych skrzyniach lub krzesłach.

Zespół Prasowy KWP

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.