czwartek, 08 grudnia 2022

Przygnieciony przez ciągnik rolniczy

Szybka pomoc policjantów z posterunku w Kadzidle oraz ratowników medycznych uratowała życie traktorzyście, który wjechał do rowu i został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Mężczyzna był zakleszczony. Policjanci i załoga karetki pogotowia podnieśli pojazd i wydostali spod niego mężczyznę. Alkomat szybko wskazał przyczynę zdarzenia.

Do dyżurnego ostrołęckich policjantów dotarło poważne zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca ciągnika jest przygnieciony przez ciągnik rolniczy, który wjechał do przydrożnego rowu. Osoby postronne, który przyjechały na miejsce nie były w stanie pomóc zakleszczonemu traktorzyście.

Policjanci wraz z ratownikami przystąpili do uwolnienia mężczyzny, ponieśli pojazd i wydostali go spod ciągnika. Okazało się, że kierowca ciągnika (44 lata) jest pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie 3 promile alkoholu. Miał on problem zarówno z utrzymaniem równowagi, jak i komunikacją. Ponadto okazało się, że nigdy nie posiadał on prawa jazdy, a ciągnik rolniczy, którym się poruszał od dłuższego czasu nie posiada ważnych badań technicznych.

Niebawem bezmyślny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym jazda pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Autor: kom. Tomasz Żerański


Zobacz również