Przyłapany podczas próby kradzieży katalizatora

W nocy w ręce grodziskich policjantów wpadł 22-latek. Mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy przygotowywał się do kradzieży katalizatora z samochodu. Funkcjonariusze ustalili, że może być sprawcą jeszcze ośmiu podobnych czynów w okolicy. Zatrzymany przyznał się do tych przestępstw i dobrowolnie poddał karze. Za kradzieże grozi mu nawet 5 lat więzienia.

W związku z przypadkami kradzieży katalizatorów grodziscy policjanci patrolujący rejon miasta zwracają szczególną uwagę na osoby przebywające w pobliżu zaparkowanych pojazdów. Podczas jednej z nocnych służb funkcjonariusze kontrolowali Osiedle Kopernika. Na jednej z ulic zainteresowali się dziwnie zaparkowanym autem. Chwilę później zauważyli mężczyznę, który pospiesznie wstał z ziemi i próbował odjechać obserwowanym samochodem. Mężczyzna został szybko zatrzymany, a miejsce w którym wcześniej przebywał dokładnie sprawdzone. Okazało się, że zaparkowana honda, którą zasłaniał pojazd 22-latka była podniesiona na lewarku, a obok leżały narzędzia służące do wycięcia katalizatora.

Podczas dalszych działań dochodzeniowo-śledczych policjanci przeanalizowali zawiadomienia dotyczące podobnych kradzieży. Szereg czynności wykonanych w tych sprawach potwierdziło, że zatrzymany może być sprawcą jeszcze sześciu takich przestępstw w Grodzisku Mazowieckim i dwóch na terenie sąsiedniego powiatu. Mężczyzna usłyszał łącznie 9 zarzutów karnych. Przyznał się do dokonania tych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze. Za kradzieże kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.