Przyzwolenie na chuligaństwo w Pułtusku zbiera coraz większe żniwo

Niedawno wykpiwano apel kierowany z pułtuskiego ratusza o udzielenie pomocy służbom miejskim i Policji w ściganiu jednego z chuligańskich wybryków, przydarzających się co jakiś czas w naszym mieście. Okazało się, że zaraz potem woda jakby poszła na młyn i szkodnicy, otrzymawszy wsparcie od swoich „znakomitych obrońców”, uznali, że skoro tak, to „hulaj dusza – piekła nie ma” – dzieło zniszczenia można swobodnie kontynuować, a wręcz je pomnażać.

Nie trzeba było długo czekać, oto 28 lipca o godzinie 2.30 jeden z dwóch młodzieńców przechodzących przez kładkę dla pieszych wyrwał żeliwną kratkę ściekową i w asyście kolegi uroczyście wyrzucił ją do rzeki. To, że Gmina musi ten brak uzupełnić i poczynione przezeń zło naprawić, i że wszystkich nas pospołu będzie to kosztowało – a co im tam! To, że ktoś, przechodząc w nocy w tym samym miejscu, może się boleśnie poturbować, jeśli wpadnie do dołka po kratce, np. złamie sobie nogę – a co im tam!

Kilka dni wcześniej na Popławach w pobliżu ścieżki rowerowej, przy skrzyżowaniu ulic Tartacznej z Bartodziejską, grupka młodzieży miała wielki ubaw przy wywracaniu stacji serwisowej. W sumie – a co im tam! Takich sygnałów jest ostatnio coraz więcej, lecz mimo to, nadal apelujemy o przeciwdziałanie aktom wandalizmu wbrew quasi profetycznym trendom niektórych osób być może nieco nadmiernie ceniących swoją społeczną sprawczość.

Władze gminy Pułtusk robią wszystko, aby każdemu z nas żyło się coraz lepiej, milej i wygodniej. Szanujmy wspólne dobro, troskę i wysiłek samorządowców oraz grosz publiczny! Nie pozwólmy nikomu niszczyć tego, co zostało urządzone z myślą nie tylko o nas samych, ale też o naszych bliskich; także o turystach odwiedzających i podziwiających nasz nadnarwiański gród i odkrywających jego dobre strony.

Jeżeli widzimy, że ktoś dopuszcza się jakiegokolwiek aktu chuligaństwa, pamiętajmy, że mamy prawny obowiązek niezwłocznego interweniowania i powiadomienia o tym Policji lub Straży Miejskiej. Każda szybka reakcja zwiększa szanse na zminimalizowanie ryzyka dalszych zniszczeń.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.