czwartek, 08 grudnia 2022

Robocza wizyta Premiera w Komendzie Powiatowej PSP w Węgrowie

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Szef Rządu zapoznał się z warunkami służby, wyposażeniem nowo wybudowanej strażnicy oraz rozmawiał ze strażakami.

„Polski Ład to właśnie dziesiątki takich strażnic, ale także sale edukacyjne, miejsca do uprawiania sportu i wiele innych miejsc, które świadczą o tym, że to obiekt z XXI wieku” – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania ze strażakami.

W Węgrowie oddano do użytku nowoczesny budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Obiekt powstał dzięki Programowi Modernizacji Służb Mundurowych. Budynek posiada przestronne stanowisko kierowania. Dodatkowo mieszczą się tam biura oraz sala edukacyjna dla dzieci. Komenda posiada pokoje dla strażaków, pomieszczenia socjalne oraz siłownię. Za budynkiem straży znajdują się dwa boiska oraz wspinalnia do ćwiczeń. Obok powstaje droga, na którą rząd przekazał prawie 8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Opracowanie: bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie,
Zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP w Węgrowie.


Zobacz również