Rok działalności lotniska Warszawa – Radom

W sobotę (27.04) minął rok od uruchomienia naszego lotniska. W tym czasie odprawiono ponad 130 tysięcy pasażerów. Szczególnym okresem był dla lotniska z pewnością sezon wakacyjny 2023 roku, kiedy od czerwca do końca września obsłużono blisko 75,5 tys. podróżnych.

W ciągu pierwszego roku działania z lotniska operowało czterech przewoźników: LOT Polish Airlines, Enter Air, Wizz Air i Skyline Express. Wycieczki z wylotem z portu oferowało aż 7 biur podróży: Itaka, Rego Bis, Coral Travel Poland, TUI, Biuro Podróży Nekera, Greckie Podróże i reszta świata i Anex Poland.

Lotnisko Warszawa-Radom obsługiwało zarówno połączenia regularne jak i czarterowe. W siatce połączeń znalazło się łącznie osiem kierunków: Rzym, Paryż, Preweza, Tirana, Warna, Antalya, Szarm el-Szejk i Larnaka. Współpracę z Lotnisko Warszawa-Radom utrzymuje LOT Polish Airlines, który w tym sezonie na pokładzie swoich samolotów zabierze pasażerów do: Rzymu, Tirany, Ochrydy i Prewezy. Wizz Air nieprzerwanie od grudnia 2023 operuje do Larnaki na Cyprze i utrzyma rejsy też w lecie. W ofercie biur podróży na wakacje znajdują się wycieczki z wylotem z Radomia do: Antalyi, Tirany i Podgoricy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.