piątek, 14 maja 2021

Sam sobie zrobił “promocję” w sklepie

Policjanci z Łomianek zatrzymali klienta jednej z placówek handlowych. Mężczyzna został ujęty przez ochronę sklepu, gdy chciał wyjść ze sklepu z tańszym towarem. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dokonał zmiany kodów kreskowych na artykułach spożywczych, naklejając na nie kody kreskowe z tańszych artykułów. Tym sposobem 44-latek chciał zaoszczędzić blisko 750 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa, przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez ochronę sklepu mężczyznę na próbie oszustwa. Na miejsce udali się policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali pracowników sklepu i 44-letniego klienta. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dokonał zmiany kodów kreskowych na artykułach spożywczych, naklejając na nie kody kreskowe z tańszych artykułów. Tym sposobem mężczyzna chciał zaoszczędzić blisko 750 złotych.

Następnie udał się do kasy, gdzie „w promocyjnej cenie” nabył drogie artykuły. Za towar warty około 770 złotych, zapłacił niewiele ponad 22 złote. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia, a następnie przedstawili mu zarzut oszustwa. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja


Nasi partnerzy