Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca

Alkohol, brak prawa jazdy, brawura początkiem kłopotów młodego kierowcy. Najpierw staranował ogrodzenie posesji, a następnie zniszczył zaparkowaną na jej terenie maszynę rolniczą.

1 grudnia wieczorem, żuromińska policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Młudzyn (gm. Żuromin), gdzie według zgłoszenia poszkodowana została jedna osoba. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili, że w zdarzeniu drogowym uczestniczył jeden pojazd, którym kierował 25-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Już ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący fiatem seicento nie dostosował prędkości do występujących warunków drogowych, które spowodowane są występującymi w ostatnim czasie opadami śniegu i utrzymującymi się przymrozkami. Utrata kontroli nad osobowym fiatem sprawiła staranowanie ogrodzenia jednej z posesji, a następnie osobówka wbiła się w zaparkowany na jej terenie beczkowóz. Uderzenie było na tyle silne, że nie tylko przód samochodu został poważnie uszkodzony, a kierujący nim mężczyzna doznał urazu głowy. 25-latek przewieziony został do szpitala w Żurominie na szczegółowe badanie stanu zdrowia. Tam również mężczyzna poddany został badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Jednak to nie koniec zmartwień 25-latka. Okazało się również, że sprawca zdarzenia nie posiada prawa jazdy.

W późniejszym czasie okazało się, że 25-latek nie doznał poważniejszych obrażeń, a jego stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji i został wypisany ze szpitala. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Następnego dnia (02.12), 25-latek został przesłuchany i usłyszał pierwszy zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości do czego się przyznał. Przed sądem odpowiadał będzie za popełnione przestępstwo drogowe, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności ale również za jazdę bez prawa jazdy i spowodowanie zdarzenia drogowego.

APELUJEMY! Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

asp. Tomasz Łopiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.