środa, 28 lipca 2021

Słuchacze CSP zatrzymali pijanego kierowcę

W niedzielny wieczór słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zauważyli nietrzeźwego kierującego, któremu uniemożliwili dalszą jazdę. O wszystkim poinformowali dyżurnego

W niedzielny wieczór słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zauważyli nietrzeźwego kierującego, któremu uniemożliwili dalszą jazdę. O wszystkim poinformowali dyżurnego nowodworskiej komendy. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy ruchu drogowego okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 2,66 promila alkoholu. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

28 czerwca 2020 r. po godzinie 21- ej, dwóch słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wracało z domu na zajęcia do legionowskiej szkoły. Jadąc drogą nr 575 w miejscowości Nowe Grochale gm. Leoncin zauważyli na drodze pojazd daewoo lanos, którego kierujący dziwnie się zachowywał. Młodzi słuchacze podejrzewali, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Nie zastanawiając się ani chwili, jak na przyszłych policjantów przystało, natychmiast podjęli skuteczne działania wobec 43- latka, któremu uniemożliwili dalszą jazdę. Doskonale wiedzieli jak zachować się wobec człowieka, który popełnia przestępstwo i stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego.

Piotr P. i Jakub A. natychmiast powiadomili o wszystkim dyżurnego nowodworskiej komendy, który na miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. Przybyli na miejsce policjanci tylko potwierdzili podejrzenia słuchaczy. Okazało się, że kierujący daewoo lanosem, mieszkaniec Nowych Grochali jest nietrzeźwy. Po przeprowadzonym badaniu wyszło na jaw, iż 43- latek ma aż 2,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodatkowo nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Zachowanie słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zasługuje na uznanie i jest godne naśladowania. Swoją postawą udowodnili, że wstępując w szeregi polskiej policji bez wątpienia z zaangażowaniem i gorliwością będą stali na straży prawa i porządku.

st. asp. Joanna Wielocha


Nasi partnerzy