czwartek, 08 grudnia 2022

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj na ul. Pięknej w Żyrardowie. 32-letni mieszkaniec Żyrardowa, kierujący motocyklem zmarł kilka godzin po zdarzeniu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

Wczoraj przed godziną 20 dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem suzuki, 32-letni mieszkaniec Żyrardowa, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany samochód. W wyniku uderzenia kierowca motocykla doznał obrażeń ciała. Został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala, gdzie pomimo kilkugodzinnej walki o jego życie zmarł.

Na miejscu wypadku czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora przez policjantów ruchu drogowego oraz techników kryminalnych żyrardowskiej komendy. Państwowa Straż Pożarna zneutralizowała wycieki płynów eksploatacyjnych. Obecnie trwa ustalenie szczegółowego przebiegu tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie ze sobą wypadek czy kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię.

Autor: sierż. Monika Michalczyk


Zobacz również