niedziela, 24 października 2021

Spowodował kolizję, mając ponad 2,5 promila

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie 36-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę i doprowadził do zdarzenia drogowego. Za popełnione przestępstwo oprócz utraty prawa jazdy, grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz grzywna.

Do zdarzenia doszło na ul. Morawicza w Nowym Dworze Mazowieckim. Jak ustalili obsługujący zdarzenie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, kierujący Volkswagenem podczas skrętu w lewo doprowadził do zdarzenia z jadącym z naprzeciwka audi, którym kierował 59- letni nowodworzanin. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci nowodworskiej drogówki zbadali stan trzeźwości sprawcy zdarzenia. Okazało się, że kierujący Volkswagenem 36-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego jest pijany. W wydychanym powietrzu miał 2, 54 promila alkoholu.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Teraz oprócz utraty prawa jazdy grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

st. asp. Joanna Wielocha


Nasi partnerzy