piątek, 09 grudnia 2022

Sprawca kradzieży z domu zatrzymany

Na twarzy maska gazowa, a w ręku łom – w taki sposób przygotował się złodziej do kradzieży, która miała miejsce z jednego z domów na terenie gm. Myszyniec. Jego łupem padła biżuteria, sprzęt elektroniczny oraz gotówka na łączną kwotę 15 tysięcy złotych. Dzięki zaangażowaniu i determinacji policjantów z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego oraz mundurowych z Komisariatu Policji w Myszyńcu podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa pomimo tego, że podczas kradzieży był zamaskowany został zatrzymany. Niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem, grozi mu 5 lat więzienia.

W działania skierowane na ustalenie sprawcy tego przestępstwa zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego, którzy ściśle współpracowali w tej sprawie z policjantami z Myszyńca. Według zgromadzonych informacji sprawca wykorzystał nieobecność domowników, kiedy Ci byli w Kościele i wszedł do domu przez niezabezpieczone drzwi garażowe, był zamaskowany: miał na głowie maskę gazową, a w ręce trzymał łom. Łupem „amatora cudzej własności” padła biżuteria, sprzęt elektroniczny oraz gotówka. Właściciel łączną wartość strat wycenił na kwotę blisko 15 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się sprawą krok po kroku analizowali zabezpieczone na miejscu zdarzeń ślady oraz gromadzone każdego dnia informacje. Ich działania odbywały się dwutorowo, ponieważ równolegle była prowadzona praca operacyjna. Wstępne ustalenia wskazywały na to, że sprawca jest mieszkańcem tej gminy. Determinacja ostrołęckich i myszynieckich policjantów przyniosła oczekiwany efekt w miniony czwartek. Wtedy to na terenie powiatu ostrołęckiego przeprowadzono akcję zatrzymania wytypowanego do popełnienia tego przestępstwa 24 – letniego mężczyzny. Podejrzany podczas zatrzymania był bardzo zaskoczony. Został przewieziony do komendy w Ostrołęce i osadzony w policyjnym areszcie.

Dobra współpracy policjantów wraz z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce pozwoliła na zebranie takiego materiału dowodowego, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży, do którego się przyznał. Odzyskano także cześć skradzionych przedmiotów. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania obcy samochód, bądź osoby chodzące bez celu poinformujmy o tym policjantów. Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach lub samochodach np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które wzbudzają nasze obawy. Nie zapominajmy także, aby opuszczając dom dobrze zabezpieczyć okna i drzwi przed dostaniem się do niego nieproszonych gości.

kom. Tomasz Żerański


Zobacz również