Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Sprawca przemocy domowej aresztowany

Nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego domu, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, policyjny dozór oraz zarzut znęcania zagrożony karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. To konsekwencje, które spotkały 44-latka, który znęcał się nad swoją żoną i dziećmi.

Bez wątpienia, kwestie rodzinne to bardzo delikatna sprawa dla każdego z nas. Niestety w wielu domach kłótnie i problemy życia codziennego doprowadzają do przemocy domowej. Do takiej właśnie przemocy – znęcania się psychicznego i fizycznego dochodziło w jednym z domów na terenie powiatu płockiego. Zaalarmowani o kolejnej awanturze płoccy policjanci nie mogli pozwolić podejrzanemu na dalszą przemoc, którą stosował wobec wspólnie z nim zamieszkującej żony i dzieci.

Mundurowi zatrzymali awanturującego się, nietrzeźwego 44–latka. Kiedy agresor przebywał w policyjnym areszcie, policjanci skrupulatnie zebrali materiał dowodowy, który przedstawili prokuratorowi. Ten po zapoznaniu się z materiałem, przedstawił 44-latkowi zarzutów znęcania się nad bliskimi, zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie domu oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

Płoccy policjanci stanowczo wskazują, że domowi oprawcy nie mogą czuć się bezkarni myśląc, że przestępstwo „czterech ścian” pozostanie tylko rodzinną tajemnicą. Dlatego apelują do osób dotkniętych przemocą, o niezwłoczne informowanie o tego typu przestępstwie. Pamiętajmy, brak reakcji na przemoc stanowi niejako jej akceptację.

Ponadto przypominają – w całym kraju, całodobowo funkcjonuje bezpłatny telefon zaufania „Niebieskiej Linii” 800 120 002. Pod tym telefonem dyżurują specjaliści, którzy odpowiedzą na pytania, poradzą, co zrobić w konkretnej sytuacji i wskażą miejsca oraz formy pomocy w najbliższej okolicy osoby pokrzywdzonej.

Informacje na temat przemocy w rodzinie i form pomocy znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-pomocy-dla-osob-dotknietych-przemoca-w-rodzinie

podkom. Marta Lewandowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.