Sprawca przemocy domowej schował się przed policjantami w boksie z owczarkami

34-latek na widok policjantów schował się w boksie z owczarkami. Nie powstrzymało to mundurowych, aby zatrzymać mężczyznę, który przez ostatnie 5 lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. To nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 34-latek, ponieważ w trakcie wykonywanych czynności, policjanci ujawnili u mężczyzny blisko 250 gramów marihuany. Na wniosek śledczych i prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu wyszkowscy policjanci interweniowali w związku z informacją o awanturze domowej, która miała miejsce u jednej z rodzin na terenie gminy Zabrodzie. Na miejscu funkcjonariusze zastali roztrzęsioną kobietę, która oświadczyła, że od dłuższego czasu mąż znęca się nad nią.

34-latek na widok interweniujących policjantów schował się w boksie z owczarkami kaukaskimi. Mężczyzna był agresywny. Używał wulgarnych słów i nie chciał opuścił klatki. W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili przy podejrzanym słoik z marihuaną. Łącznie zabezpieczono blisko 250 gramów narkotyków. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą oraz posiadania środków odurzających. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Apelujemy, aby osoby dotknięte przemocą domową nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. Istnieją prawne rozwiązania pomagające przerwać taki proceder. W komendach zawsze dyżurują policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

Swój apel kierujemy również do osób, które są świadkami przemocy. Najczęściej są to sąsiedzi lub rodzina. Osoby te informując o przemocy, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.