Sprawca rozboju na obywatelu Ukrainy zatrzymany

W niespełna dwie godziny po otrzymaniu informacji o rozboju na obywatelu Ukrainy wyszkowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o popełnienie przestępstwa. Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend. Łupem padł telefon komórkowy o wartości ponad 800 zł. Mieszkańcy Wyszkowa już usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Tym razem nie była potrzebna praca operacyjna, wystarczyła empatia i wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka, potrzebującego pomocy. W nocy z piątku na sobotę dyżurny wyszkowskich policjantów otrzymał zgłoszenie o rozboju na obywatelu Ukrainy. Do zdarzenia doszło na ul. Sowińskiego chwilę po godzinie 4.00. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że zaatakowały go dwie osoby. Najpierw doszło do szarpaniny między ofiarą, atakującym go mężczyzną. Kiedy pokrzywdzony upadł na chodnik, wtedy podbiegła kobieta i z jego odzieży zabrała telefon komórkowy. Obywatel Ukrainy chciał odzyskać skradzione mienie i pobiegł za napastnikami. Wtedy został uderzony drewnianym przedmiotem.

Do działania natychmiast przystąpili wyszkowscy policjanci. Mundurowi bez chwili wahania najpierw pojechali z obcokrajowcem do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Na całe szczęście mężczyzna nie został poważnie ranny i nie wymagał hospitalizacji. Następnie wspólnie z ofiarą udali się na miejsce przestępstwa i krok po kroku rozpoczęli szczegółowo wyjaśniać przebieg zdarzenia. Tym sposobem kilkanaście metrów dalej został odnaleziony drewniany przedmiot, którym jeden z napastników uderzał mężczyznę.
W tym czasie trwały także czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymani agresorów. Poszukiwany sprawca rozboju był na tyle ciekawy czynnościami wykonywanymi na miejscu zdarzenia, że postanowił wyjrzeć przez okno jednego z pobliskich bloków. Wtedy obywatel Ukrainy zauważył i rozpoznał napastnika. Funkcjonariusze natychmiast udali się do wskazanego mieszkania. Drzwi otworzył im 31-letni mieszkaniec Wyszkowa. W środku była towarzysząca mu kobieta, 38-letnia wyszkowianka. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel. W chwili zatrzymania w ich organizmach było po ponad promilu alkoholu.

W niedzielę na podstawie zebranego materiału dowodowego mieszkańcy Wyszkowa usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.