Sprawca usiłowania kradzieży zatrzymany w bezpośrednim pościgu

35-letni obywatel Gruzji, który usiłował ukraść drogeryjny asortyment został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji z Sokołowa Podlaskiego. Jak się później okazało, miał on jeszcze inne kradzieże na sumieniu.

6 lutego około godz. 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie dotyczące usiłowania kradzieży w jednej z drogerii znajdującej się na terenie Sokołowa Podlaskiego. Sprzedawczyni drogerii widząc mężczyznę, który chciał ukraść wkłady do golenia o wartości powyżej 1000 zł, nakazała mu odłożyć towar. Mężczyzna odłożył asortyment, po czym uciekł ze sklepu. Kobieta zawiadomiła o tym fakcie służby. Na miejsce skierowany został patrol Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Zgłaszająca opisała jak wyglądał sprawca oraz w co był ubrany. Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy – co też w niedalekim odstępie czasu udało im się. Po chwili patrolowania miasta na jednej ze stacji paliw policjanci zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającą. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać, a następnie zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za mężczyzną. W rezultacie został on zatrzymany. Okazał się nim być 35-letni obywatel Gruzji.

Podczas wykonywania czynności okazało się, że jest poszukiwany przez Komisariat Policji III w Lublinie. W trakcie dalszych ustaleń sokołowskich policjantów wyszło na jaw, iż mężczyzna dokonywał różnych kradzieży na terenie min. pow. wyszkowskiego, siedleckiego, sierpeckiego, ale też na terenie Lublina i Warszawy. Usłyszał zarzuty. O jego losie zadecyduje sąd.

st.sierż. Aleksandra Borowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.