Sprawdź trzeźwość w Komendzie

Policjanci przypominają, że w każdej komendzie Policji garnizonu mazowieckiego dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości do dyspozycji jest alkomat. Urządzenie to dostępne jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości. Policjanci zachęcają do korzystania z tego urządzenia, aby wcześniej zanim wsiądziemy za kierownicę sprawdzić czy w naszym organizmie nie ma już alkoholu.

Sprawdzenie stanu trzeźwości przed planowaną podróżą jest niezwykle ważnym aspektem, który świadczy o naszym rozsądku i odpowiedzialności. Jest dobrym rozwiązaniem, w sytuacji, w której nie jesteśmy pewni, czy możemy wsiadać za kierownicę. Jest to niezwykle odpowiedzialne i rozważne podejście, które może przyczynić się do uniknięcia poważnego wypadku. Alkohol odbiera kierowcy świadomość oraz ogranicza widoczność, co prowadzi do braku kontroli nad pojazdem i może być tragiczne w skutkach. Sprawdzenie stanu trzeźwości w komendzie umożliwi nam zrezygnowanie z podróży w razie przekroczenia dopuszczalnej ilości promili we krwi bądź upewni nas, że ze spokojem możemy prowadzić samochód.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ponosi za sobą wiele konsekwencji. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje będą o wiele poważniejsze, jeśli pijany kierowca spowoduje wypadek.

Zespół Prasowy KWP zs w Radomiu/asp. Magda Zerembska-KPP w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.