Sprawdzono trzeźwość prawie pół tysiąca kierowców

Stan trzeźwości 469 kierowców ciężarówek, busów oraz autobusów, skontrolowali inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie porannych działań. Uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy samochodu dostawczego. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (9 października), na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, inspektorzy mazowieckiej inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannych działań przebadali tzw. alkomatami przesiewowymi 469 kierowców ciężarówek, busów oraz autobusów. Inspektorzy zatrzymali jednego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Na krajowej „dwunastce” w Radomiu patrol ITD zatrzymał pojazd dostawczy, należący do jednej z lokalnych firm. Inspekcyjny alkotester wykazał zawartość alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. Na miejsce kontroli wezwano patrol Policji. Mężczyzna został poddany badaniu z wykorzystaniem alkomatu. „Wydmuchał” 0,48 mg/l (ponad 1 promil) alkoholu. Jazda w takim stanie jest przestępstwem. 36-letniego kierowcę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.