Stan alarmowy na rzece Bug

8 zastępów Straży Pożarnej pracuje w miejscowości Klukowo Morgi w gminie Małkinia Górna, gdzie rzeka Bug zalewa okoliczne posesje.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej do działań zadysponowano 33 strażaków. 3 posesje zostały podtopione a kolejne zagrożone. We wtorek o godzinie 17 stan na rzece przekroczył 430 cm, tym samym przekroczony został stan alarmowy na rzece.

Wójt Gminy Małkinia Górna informuje, że Zarządzeniem Nr 5/2024 z dnia 16 stycznia 2024 r. został ogłoszony stan alarmu przeciwpowodziowego od godz. 15:30 dnia 16 stycznia 2024 r. w gminie Małkinia Górna do odwołania. W związku z powyższym prosimy mieszkańców o bezpośrednią obserwację stanu wody i zachowanie szczególnej uwagi w zakresie wymienionego zagrożenia. W razie konieczności zorganizowania pomocy, należy kontaktować się z Ochotniczą Strażą Pożarną i/lub wskazanymi osobami.

foto: PSP Ostrów Mazowiecka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.