Stołeczni policjanci w walce z nielegalnymi wyścigami

W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie nielegalnym rajdom po ulicach stolicy oraz ościennych powiatów. W akcji wzięli udział policjanci drogówki, prewencji, wywiadowcy, funkcjonariusze zwalczający przestępczość samochodową oraz przewodnicy z psami służbowymi. Do zadań wykorzystano policyjny śmigłowiec, drony oraz najszybsze radiowozy. Działania prewencyjno – kontrolne miały na celu zwalczanie nielegalnych wyścigów, które mogły stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowym.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym stanowi priorytet dla stołecznych policjantów. Dbając o bezpieczeństwo zarówno niechronionych uczestników ruchu, jak i kierujących pojazdami, policjanci codziennie monitorują sytuacje na drogach, prowadzą działania prewencyjno-kontrolne i reagują na wszelkie ujawnione zagrożenia.

W minioną sobotę (3 lutego) br. od 18.00 policjanci garnizonu stołecznego przeprowadzili akcję mającą na celu zwalczanie nielegalnych wyścigów, organizowanych na terenie Warszawy i ościennych powiatów. W działaniach udział wzięli funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, prewencji, policyjni wywiadowcy, a także kryminalni zwalczający przestępczość samochodową i przewodnicy z psami służbowymi, wyspecjalizowanymi w wykrywaniu narkotyków oraz środków wybuchowych. W akcji został wykorzystany policyjny śmigłowiec, drony oraz najszybsze radiowozy. Zaangażowane siły i środki miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze i zwalczanie nielegalnych wyścigów.

W wyniku kilkugodzinnych działań policjanci sprawdzili trzeźwość 1400 kierujących, skontrolowali 799 pojazdów i nałożyli ponad 300 mandatów, a wobec 9 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Najwięcej ujawnionych wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości. Wśród pozostałych przewinień kierowców znalazły się m.in.: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprzestrzeganie zakazu wyprzedzania, czy też prowadzenie pojazdu bez wymaganych dokumentów. Ponadto policjanci zatrzymali 12 praw jazdy (w większości za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym) i 73 dowody rejestracyjne z powodu niewłaściwego stanu technicznego pojazdów.

Akcja była koordynowana przez wydział do walki z przestępczością samochodową. Brał w niej udział cały skład grupy „Speed” Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, a także policjanci OPP, WWP oraz wszystkich komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego.

Podobne działania będą kontynuowane.

podkom.Barbara Szczerba

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.