Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Troje kierowców straciło wczoraj prawo jazdy. Wszyscy przekroczyli dopuszczalna w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Otrzymali też wysokie mandaty i punkty karne. Kierowco! Dbaj o bezpieczeństwo na drogach – zdejmij nogę z gazu i jedź bezpiecznie!

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Efektem przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym jest zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne.

Od poczatku roku na terenie pow. płońskiego prawo jazdy za tzw. „50+ w terenie zabudowanym” straciło 68 kierowców, w tym troje wczoraj.

W miejscowości Nowa Wrona (gm. Joniec) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego opla. 54-letni kierowca tego auta dopuszczalną prędkość przekroczył o 56 km/h. W sąsiedniej miejscowości – Stara Wrona policjanci kontrolowali 55-letniego kierowcę samochodu marki Kia. Mężczyzna ten jechał w terenie zabudowanym o 60 km/h za szybko. Na terenie gm. Raciąż, w miejscowości Żukowo-Wawrzonki na drodze krajowej nr 60 w ręce mundurowych wpadła 48-latka kierująca skodą. Kobieta jechała z prędkością 113 km/h, czyli o 63 km/h za szybko.

Wszyscy ci kierujacy za popełnione wykroczenia zostali ukarani wysokimi mandatami, a do ich kont dopisane zostały punkty karne. Funckjonariusze zatrzymali im też prawo jazdy.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.