Strażacy miesiąca nagrodzeni

Kolejni druhowie z tytułem „Strażaków Miesiąca”! Z ochotnikami OSP w Siecieniu (powiat płocki) spotkała się Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Tytuł „Strażaka Miesiąca Maja” otrzymali druhowie Przemysław Sulkowski oraz Józef Mikołajczewski (OSP w Siecieniu, gm. Brudzeń Duży, pow. płocki), którzy zapobiegli wybuchowi rozgrzanych butli z gazem, ratując tym samym dobytek właściciela posesji, na terenie której wybuchł pożar.

Jak mówi członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc, uhonorowani dziś druhowie zapobiegli ogromnemu nieszczęściu, chroniąc mienie i życie ludzkie. – Tytułem Strażaka Miesiąca nagradzamy właśnie takie osoby, które wykonują dla mieszkańców Mazowsza niezwykłą pracę i są zawsze gotowi, by nieść potrzebną pomoc – podkreśla.

9 maja br., przejeżdżając przez Myśliborzyce, druhowie zauważyli dym wydobywający się z okna piwnicy jednego z budynków. Natychmiast powiadomili prezesa OSP w Siecieniu, a także nawiązali kontakt z właścicielem budynku. Do czasu przybycia służb, przy pomocy węża ogrodowego stłumili płomienie, obniżając temperaturę wewnątrz budynku. Następnie weszli do środka zadymionej piwnicy skąd wynieśli cztery pełne butle z gazem, które następnie zaczęli schładzać. Dzięki ich postawie nie doszło do wybuchu, a przybyłe na miejsce jednostki ratunkowe mogły kontynuować dalsze działania.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.