Strażak Roku Województwa Mazowieckiego

14 stycznia 2023 roku w Warszawie miała miejsce uroczysta gala konkursu Strażak Roku Województwa Mazowieckiego 2022.

Podczas uroczystości st. bryg. Artur Gonera – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wręczył listy gratulacyjne oraz sprzęt ratowniczy dwóm druhom – Przemysławowi Sulkowskiemu oraz Józefowi Mikołajczewskiemu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siecieniu (gm. Brudzeń Duży, pow. płocki), którzy otrzymali ex aequo tytuł „Strażaka Roku 2022”.

Zdarzenie, za które ww. strażacy zostali wyróżnieni, miało miejsce 9 maja 2022 roku w miejscowości Myśliborzyce, gdzie obaj druhowie przejeżdżając samochodem zauważyli na jednej z posesji wydobywający się dym z okna piwnicy budynku mieszkalnego. Po zatrzymaniu pojazdu, poinformowali telefonicznie Prezesa OSP w Siecieniu oraz właściciela budynku o pożarze. Do czasu przybycia zastępów straży pożarnej, druhowie przystąpili do działań ratowniczo-gaśniczych. Przy pomocy węża ogrodowego przez otwarte okno w piwnicy stłumili płomienie, nieco obniżając temperaturę wewnątrz, po czym owijając głowę ubraniami, z narażeniem własnego życia, weszli do środka, skąd wynieśli 4 pełne butle z gazem propan butan. Butle poddawali schładzaniu za pomocą wody z węża ogrodowego. Dzięki prawdziwie bohaterskiej postawie, druhowie zapobiegli wybuchowi rozgrzanych butli z gazem, przez co uratowali dorobek życia właściciela budynku, ale przede wszystkim uchronili przybyłych na miejsce zdarzenia strażaków OSP i PSP przed utratą zdrowia i życia w wyniku możliwego wybuchu.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.