Strażnik Graniczny po służbie udzielił pomocy ofiarom wypadku

Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie udzielił pomocy poszkodowanej rodzinie w wypadku drogowym, do którego doszło podczas długiego weekendu na autostradzie A2.

Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych na trasie szybkiego ruchu, kiedy to nasz kolega – funkcjonariusz z Zespołu Postępowań Granicznych wracając ze służby do domu był świadkiem zderzenia samochodu osobowego z wbiegającym na jezdnię łosiem. Pojazdem podróżowała pięcioosobowa rodzina spod Warszawy – w tym troje dzieci, która jechała na zaplanowany wypoczynek. Funkcjonariusz natychmiast podjął decyzję o udzieleniu pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przede wszystkim pomógł całej piątce opuścić pojazd, opatrzył rany odniesione wskutek zderzenia auta ze zwierzęciem, a następnie wezwał służby medyczne i ratunkowe. Funkcjonariusz koordynował działania dwóch innych kierowców, którzy zatrzymali się w miejscu zdarzenia i przyłączyli do udzielenia pomocy osobom poszkodowanym. Po przyjeździe na miejsce służb ratunkowych przekazał dowódcy JRG Mińsk Mazowiecki informację zarówno o stanie poszkodowanej rodziny jak szczegółach zajścia. Poszkodowani zostali odwiezieni karetką do szpitala.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.