Świadkowie uniemożliwili jazdę pijanemu kierowcy

Dzięki wzorowej postawie świadków zdarzenia pijany kierowca, który wczoraj wieczorem w centrum miasta na rodzie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy i poruszał się po rondzie pod prąd został zatrzymany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy, niebawem odpowie za swoją niebezpieczną jazdę przed sądem.

Jazda pod wpływem promili stanowi ogromne niebezpieczeństwom w ruchu drogowym. Niestety pomimo tego wielu z kierowców decyduje się na jazdę pod działaniem alkoholu. Tacy kierowcy sukcesywnie są eliminowaniu z dróg przez ostrołęckich policjantów. Jak pokazuje zdarzenie jazda pod wpływem alkoholu jest piętnowana także przez społeczeństwo.

Dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o kierowcy opla, który na rodzie HDK w Ostrołęce nie był w stanie utrzymać się na swoim pasie ruchu, uderzył w znak drogowy, po czym pokonał rondo pod prąd. Z uszkodzonego auta odpadły elementy, pomimo tego kierowca się nie zatrzymał i pojechał dalej. Gdy nie był w stanie zaparkować na jednym z parkingu w Ostrołęce jeden ze świadków zdarzenia wykorzystując dogodny moment uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki ze stacyjki. Po chwili na miejscu byli wezwani policjanci, którzy poddali kierowcę badaniu trzeźwości. Alkomat wykazał w organizmie 43-letniego ostrołęczanina ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, a auto, którym jechał zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Podczas czynności policjanci przesłuchali świadków zdarzenia, a także zabezpieczyli materiał video. Niebawem mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Apelujemy do kierowców o odpowiedzialność! Natomiast świadkom zdarzenia dziękujemy za właściwą reakcję.

kom. Tomasz Żerański KMP Ostrołęka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.