Szczęśliwy finał poszukiwań 50-latka

W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku został ogłoszony alarm, dotyczący zaginięcia mężczyzny w kryzysie. W poszukiwania zaangażowano około 120 funkcjonariuszy policji oraz strażaków. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny, znajdującego się w kryzysie. Sytuacja była poważna. 50-latek oddalił się z miejsca zamieszkania w stronę terenów zielonych w miejscowości Dąbrówka oraz Stara Wieś. Rodzina mężczyzny obawiała się o jego życie oraz zdrowie. Dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku oraz dla jednostek podległych został ogłoszony alarm, a do działań poszukiwawczych zaangażowano maksymalne siły i środki. Ciężka praca i zaangażowanie mundurowych pozwoliły policjantom odnaleźć mężczyznę w ciągu kilku godzin.

W działania oprócz policjantów byli zaangażowani również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. W akcji poszukiwawczej m.in został wykorzystany śmigłowiec wyposażony w kamerę termowizyjną, drony, kłady oraz policyjny pies tropiący.

Policja przypomina, jeśli jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz specjalistycznej porady, wsparcia lub innej formy pomocy, nie jesteś sam, możesz skorzystać z pomocy specjalistów pod jednym z numerów telefonu:
800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Bezpłatnie.
116 123 – Poradnia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym (Kryzysowy Telefon Zaufania).
112 – W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

Wszystkie telefony są bezpłatnie, czynne całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

sierż. szt. Patryk Domarecki/D.K

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.