Szkolenie „Pierwsza pomoc przedmedyczna” dla kadry ZK Siedlce

Kadra siedleckiej jednostki penitencjarnej wzięła udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak się zachować gdy mamy do czynienia z zagrożeniem zdrowia lub życia ludzkiego? Przypomnienie algorytmu właściwego postępowania w razie zaistnienia takich okoliczności było możliwe dzięki zorganizowanemu w Zakładzie Karnym w Siedlcach szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocydmedycznej. Zajęcia składały się z 2 modułów: teoretycznego i praktycznego. Celem szkolenia było przygotowanie kadry siedleckiej jednostki penitencjarnej do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i osobom dorosłym w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia drugiego człowieka, z uwzględnieniem najczęstszych przypadków i sytuacji, które mogą się zdarzyć na terenie zakładu karnego.

Szkolenie prowadził ratownik medyczny Konrad Hryciuk. Przybliżył uczestnikom zajęć podstawowe elementy pierwszej pomocy, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także postępowanie w sytuacjach trudnych i nagłych, które mogą zastać każdego czowieka w miejscach publicznych: zasłabnięcia, omdlenia, ataki epilepsji, zadławienia czy urazy. Zajęcia były okazją do przypomnienia, iż aktualnie obowiązujęce uregulowania prawne jednoznacznie wskazują, że każdy ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy i podkreślenia, że udzielający pomocy musi najpierw zadbać o własne bezpieczeństwo w miejscu zdarzenia.

Systematyczna realizacja tego rodzaju szkoleń jest kluczem do wykształcenia właściwych reakcji na wypadek zaistnienia sytuacji, kiedy zagrożone jest życie i zdrowie drugiego człowieka.

Tekst i zdjęcia: por. Przemysław Turyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.