Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Szybką Koleją Miejską do Piaseczna

W niedzielę, 12 marca, po raz pierwszy na tory wyjadą pociągi nowej linii Szybkiej Kolei Miejskiej – S4, która połączy Piaseczno przez Warszawę Gdańską z Wieliszewem. Dzień później ruszą pociągi linii S40, które będą obsługiwały w dni powszednie trasę Piaseczno – Warszawa Główna.

To będzie nowe połączenie kolejowe z południa aglomeracji warszawskiej do stolicy. Rozkłady jazdy obydwu linii S4 i S40 w dni powszednie są ze sobą skoordynowane, co oznacza, że z Piaseczna do Warszawy pociąg SKM będzie wyruszał dwa razy na godzinę, co około pół godziny. Trasa w wielu miejscach przecina się z trasami innych linii Warszawskiego Transportu Publicznego, co umożliwi przesiadki między pociągami, autobusami, tramwajami i metrem. I tak, np. przy przystankach Warszawa Jeziorki, Służewiec, Żwirki i Wigury, Aleje Jerozolimskie można skorzystać z autobusów, a przy Służewcu i Rakowcu także z tramwajów. Dużym węzłem przesiadkowym jest Dworzec Zachodni – tu można skorzystać nie tylko z innych połączeń kolejowych, ale także autobusów odjeżdżających stąd w różne rejony miasta. Pociągi S40 dojadą do Warszawy Głównej, czyli na pl. A. Zawiszy, gdzie krzyżują się trasy wielu linii autobusowych i tramwajowych. Natomiast pociągi S4 na północnym odcinku trasy będą skomunikowane nie tylko z autobusami i tramwajami (stacje Warszawa Wola, Koło, ZOO, Toruńska), ale również z metrem – linią M2 przy stacji Warszawa Młynów i M1 przy Dworcu Gdańskim. Na trasie przejazdu nowej SKM są dwa parkingi P+R – przy przystankach Warszawa Jeziorki i Warszawa Żerań. Nowe połączenia będą obsługiwane dostępnym taborem, w tym najnowszymi pociągami typu Impuls 2, dostarczonymi w ubiegłym roku.

S4 z Piaseczna do Wieliszewa

Od niedzieli 12 marca pociągi SKM linii S4 będą jeździły na trasie:

S4PIASECZNO – Nowa Iwiczna – Warszawa Jeziorki – Warszawa Dawidy – Warszawa Okęcie – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Al. Jerozolimskie – WARSZAWA ZACHODNIA peron 9 – Warszawa Wola – Warszawa Młynów – Warszawa Koło – Warszawa Powązki – WARSZAWA GDAŃSKA – Warszawa ZOO – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – LEGIONOWO – Legionowo Piaski – Michałów-Reginów – WIELISZEW.

Pociągi będą kursowały codziennie. Całą trasę pokonają w ok. 70 minut. Podróż z Piaseczna do Warszawy Gdańskiej zajmie ok. 37 minut, a z Legionowa do Warszawy Gdańskiej ok. 20 minut.

Zaplanowano po 20 połączeń w ciągu doby w kierunku północnym i południowym. Składy będą odjeżdżały ze stacje co ok. godzinę. Pierwszy pociąg w dni powszednie wyruszy z Piaseczna o godz. 4.28, a ostatni o 23.24. W przeciwnym kierunku składy będą zaczynały kursowanie o godz. 5.00 z Warszawy Gdańskiej, a pierwszy kurs na trasie Wieliszew – Piaseczno będzie rozpoczynał się o 5.22. Ostatni pociąg do Piaseczna wyruszy z Wieliszewa o godz. 22.18, a z Warszawy Zachodniej o 23.29.

S40 z Piaseczna do Warszawy Głównej

Od poniedziałku 13 marca pociągi SKM linii S40 w dni powszednie będą obsługiwały trasę:

S40PIASECZNO – Nowa Iwiczna – Warszawa Jeziorki – Warszawa Dawidy – Warszawa Okęcie – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – WARSZAWA GŁÓWNA.

Na przejechanie całej trasy trzeba zarezerwować ok. 35 min. Pociągi będą kursowały co ok. godzinę. W kierunku Warszawy Głównej będzie realizowanych 18 kursów na dobę. Pierwszy skład będzie wyruszał z Piaseczna o godz. 4.54, a ostatni o 21.52. W przeciwnym kierunku zaplanowano 19 kursów. Pociąg rozpocznie pierwszy kurs na stacji Warszawa Główna o godz. 4.26, a ostatni o 22.25.

Jakie bilety

W pociągach SKM linii S4 i S40 będą obowiązywały wszystkie bilety Zarządu Transportu Miejskiego (w tym także Bilety Metropolitalne). Przystankami granicznymi między 1. a 2. strefą biletową są Warszawa Jeziorki i Warszawa Choszczówka.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.