Szybka reakcja płockich funkcjonariuszek. Kobieta z udarem trafiła do szpitala

Dzielnicowe z płockiej komendy Policji podczas przejazdu w rejon służbowy zauważyły leżącą na chodniku kobietę. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantek kobieta w trakcie udaru przewieziona została do szpitala.

W czwartek (05.01) dzielnicowe z płockiej komendy Policji, podczas przejazdu w rejon służbowy, zauważyły w rejonie ulicy Wyszogrodzkiej, tuż za przystankiem autobusowym, leżącą na chodniku kobietę. Reakcja policjantek była natychmiastowa. Ruszyły na pomoc kobiecie, informując o zaistniałej sytuacji dyżurnego jednostki. Na miejsce od razu wezwana została załoga karetki pogotowia.

76-latka oddychała, ale nie reagowała na zadawane przez funkcjonariuszki pytania. Policjantki ułożyły kobietę w bezpiecznej pozycji, a następnie sprawdzając jej stan i próbując nawiązać z nią kontakt, oczekiwały na przyjazd służby medycznej.

Lekarz załogi karetki pogotowia, po przeprowadzonym badaniu podjął natychmiastową decyzję o jak najszybszym przetransportowaniu płocczanki do szpitala. Okazało się bowiem, że kobieta doznała udaru. Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantek oraz sprawnej akcji ratowniczej, seniorce szybko udzielona została pomoc i obecnie przebywa w szpitalu.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.