Tłumy na Dniu Otwartym Ciechanowskiej Policji

Dla wszystkich tych, którzy chcieli się przyjrzeć pracy policjanta z bliska ciechanowscy mundurowi zorganizowali na Stadionie Miejskim MOSiR „Dzień otwarty”. Odwiedzający mogli poznać tajniki pracy funkcjonariuszy różnych wydziałów, a także dowiedzieć się co należy zrobić by móc wstąpić w nasze szeregi. Jedną z atrakcji była możliwość sprawdzenia swoich sił na sprawnościowym torze przeszkód, który jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

W miniony czwartek(14.09) na stadionie Miejskim MOSiR w w Ciechanowie podczas „Dnia Otwartego” ciechanowskiej komendy odwiedzili nas uczniowie szkół podstawowych i średnich z Ciechanowa, a także mieszkańcy. Zainteresowani mogli poznać tajniki pracy funkcjonariuszy różnych wydziałów. Zarówno młodszych, jak i starszych odwiedzających bardzo zaciekawiła walizka wraz z wyposażeniem technika kryminalistyki, czyli sprzęt, jaki zawsze zabiera na miejsce zdarzenia. Policjant omawiał i prezentował technikę pobierania odcisków palców i zabezpieczania śladów. Natomiast przewodnik psa służbowego opowiedział o swojej służbie z Rają – jednym z trzech ciechanowskich psów policyjnych.

Wszyscy uczestnicy „Dnia otwartego” mogli zobaczyć sprzęt policyjny, usiąść za kierownicą radiowozu oraz obejrzeć policyjny motocykl. Policjanci przypomnieli również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej. Największym zainteresowaniem cieszył się sprawnościowy tor przeszkód, który policjanci przygotowali specjalnie z myślą o wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji. Jest on jednym z etapów podczas rekrutacji. Nasi instruktorzy zaprezentowali prawidłowy sposób przejścia toru, a także podpowiedzieli, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, przygotowując się fizycznie do testu sprawności.

Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, którzy przyjęli zaproszenie na to wydarzenie, zaprezentowali część wyposażenia Pracowni Regionalnego Centrum BRD działającego przy WORD tj. symulatory zderzeń i dachowania oraz narko i alkogogle. Młodzież mogła odczuć działanie pasów bezpieczeństwa podczas zderzenia czy dachowania pojazdu oraz doświadczyć zaburzeń koordynacji w stanie po spożyciu alkoholu lub po zażyciu narkotyków.

O szczegółach dotyczących procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji opowiedzieli pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, którzy przekazali niezbędne informacje związane z aktualnie prowadzonym naborem do Policji. Zainteresowani otrzymali ulotki o aktualnych zasadach i warunkach rekrutacji do Policji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.