„To nie mój hasz, to nie mój mefedron”

To były słowa zatrzymanego przez otwockich policjantów 22-letniego mieszkańca Otwocka, który będzie musiał odpowiedzieć za posiadanie oraz obrót znaczną ilością substancji psychotropowych. Recydywiście grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. 22- latek został objęty dozorem Policji oraz zakazem opuszczania kraju.

Policjanci Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii regularnie sprawdzają miejsca grupowania się młodzieży. Tym razem w rejonie tzw. „Mostu Kolejowego” przy rzece świder zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów zachowywali się nerwowo. Jeden z nich odrzucił zawiniątko licząc, że nikt tego nie zauważy. Na jego nieszczęście nie umknęło to policjantom, którzy ich wylegitymowali. 22- letni mieszkaniec Otwocka, który odrzucił zawiniątko był dobrze znany policjantom. W przeszłości wielokrotnie popadał w konflikty z prawem, był karany za przestępstwa narkotykowe. Mundurowi zabezpieczyli zawiniątko, które wyrzucił mężczyzna. Swoim wyglądem i zapachem przypominało haszysz, w związku z tym mężczyzna został zatrzymany. Zabezpieczona substancja została przebadana w komendzie ze wskazaniem na haszysz.

Policjanci Ogniwa ds. Nieletnich postanowili przeszukać mieszkanie zatrzymanego 22- latka, podejrzewając, że może on tam przechowywać większą ilość narkotyków. Policjanci po raz kolejny mieli rację, podczas przeszukania mieszkania podejrzanego ujawnili plastikowy słój z zawartością już podzielonych na działki narkotyków oraz słoiczek z substancją przypominającą haszyszyu. W toku przeszukania policjanci zabezpieczyli również plastikowe maski oraz narzędzia, które mogły posłużyć do popełniania przestępstw m.in. nożyce do cięcia metalu, łom etc.

W komendzie zabezpieczone substancje przebadano i zwarzono. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 60 gram mefedronu poporcjowanego na 32 tzw. „działki” oraz haszysz.

Zabezpieczone narzędzia zostały wysłane do badań mechanoskopijnych, by sprawdzić, czy nie służyły do włamań lub innych przestępstw.

22 – latek usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna nie przyznał się do winy twierdząc, że znalezione narkotyki nie należą do niego. W związku z tym, że mężczyzna odpowiada w warunkach recydywy grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W powyższej sprawie zostało wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku, postępowanie przygotowawcze w formie śledztwa, gdzie prokurator, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, zawnioskował do Sądu Rejonowego w Otwocku, o zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Otwocku objął mężczyznę dozorem Policji, oraz zakazem opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu i zakazem wydania takiego dokumentu.

sierż. szt. Patryk Domarecki/bs

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.