poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Trafił za kratki za liczne kradzieże

Policjanci z raciąskiego komisariatu zatrzymali 28-latka podejrzewanego o liczne kradzieże w supermarketach. Mężczyzna przez kilka miesięcy ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniając miejsce swojego pobytu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu ustalili, że w mieście „pojawił się” poszukiwany przez nich od kilku miesięcy 28-latek. Mężczyzna na swoim koncie ma kilkanaście kradzieży dokonanych w supermarketach głównie na terenie Raciąża i Płońska. Jego łupem padały m. in. różnego rodzaje alkohole, słodycze, środki czystości, zabawki w ilości od kilku do kilkuset sztuk i łącznej wartości od 20 nawet do ponad 1 tys. zł.

Ponadto w lipcu ub. roku 28-latek kierując osobowy peugeotem na trasie relacji Arcelin-Szerominek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a próbując uciec przed funkcjonariuszami celowo uszkodził policyjny radiowóz. Miał wtedy przy sobie substancję psychotropową.

Przez kilka miesięcy mężczyzna ten nie stawiał się na wezwania do prokuratury oraz na policję, był poszukiwany. Ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniając miejsce swojego pobytu. W tym czasie dokonywał kolejnych czynów. Raciąscy policjanci zatrzymali go, gdy przyjechał na chwilę do swoich bliskich.

28-latek usłyszał w sumie 10 zarzutów. O wymiarze kary zadecyduje sąd. Na wniosek prokuratury Rejonowej w Płońsku sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Nasi partnerzy