Tragiczny finał pożaru budynku w Sochaczewie

We wtorek (27.02) chwilę po godzinie 8, dyżurny Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o dymie wydobywającym się z budynku mieszkalnego przy ul. Kolejowej w Sochaczewie. Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy gaśnicze i samochód operacyjny z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań gaśniczych połączonych z przeszukaniem pomieszczeń. W jednym z nich odnaleźli nieprzytomną kobietę, którą ewakuowano na zewnątrz. Wobec braku funkcji życiowych rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową, którą kontynuował zespół ratownictwa medycznego. Mimo wysiłku ratowników, kobiety nie udało się uratować.

Pożar objął jedno pomieszczenie i został szybko opanowany jednym strumieniem wody. Przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe, pomieszczenia oddymiono turbowentylatorem, a pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną.

Trwające ponad godzinę działania prowadziło 7 strażaków PSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.