Transport śmietany bez ważnego świadectwa ATP

Naczepą – cysterną bez ważnego certyfikatu potwierdzającego, że pojazd spełnia określone wymagania techniczne i jest dopuszczony do przewozów szybko psujących się artykułów żywnościowych, przewożono śmietanę ze Szwecji do odbiorcy w Polsce. Naruszenie stwierdzili funkcjonariusze z ciechanowskiego oddziału mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W piątek (19 kwietnia), na ekspresowej „siódemce” (MOP Pepłowo), patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą – cysterną. Zestawem należącym do ukraińskiej firmy wykonywano przewóz międzynarodowy śmietany ze Szwecji do Polski.

W trakcie czynności kontrolnych inspektorzy stwierdzili, że naczepa – cysterna nie ma ważnego certyfikatu potwierdzającego spełnienie warunków określonych w umowie o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych i o specjalnych środkach transportu przeznaczonych do tych przewozów. Certyfikat ATP to dokument potwierdzający, że pojazd ciężarowy spełnia wymagania techniczne oraz jest dopuszczony do przewozu towarów w transporcie międzynarodowym, w szczególności produktów spożywczych, które wymagają określonych warunków transportu. Jest to bardzo istotne dla zachowania określonych właściwości przewożonych artykułów szybko psujących się.

Za stwierdzone naruszenie zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec ukraińskiego przewoźnika. Podczas czynności kontrolnych wpłacono 3000 złotych kaucji na poczet przewidywanej kary pieniężnej. W przeciwnym razie ciężarówka zostałaby skierowana na wyznaczony parking strzeżony. Oprócz tego inspektorzy wpisali w liście przewozowym adnotację o stwierdzonym naruszeniu. Odbiorca ładunku będzie zatem wiedział, że naczepa – cysterna nie miała ważnego certyfikatu ATP w chwili zatrzymania do kontroli przez patrol mazowieckiej ITD.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.